Aktualności

Woda Kinga Pienińska

Woda Kinga Pienińska

Kinga Pienińska to naturalna woda średniozmineralizowana występująca zarówno jako woda gazowana, jak i niegazowana w butelkach różnej wielkości. Dystrybuowana jest w butelkach plastikowych, jak i szklanych butelkach zwrotnych. Nasycona dwutlenkiem węgla do stężenia 1500 mg/ l CO2. Jako jedyna pochodzi z podziemnych źródeł Pienin, jednych z najczystszych gór Europy, które działają jak filtr.  Wydobywana jest w Krościenku nad Dunajcem w bliskim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego. Unikalny czysty smak zawdzięcza czerpaniu jej bezpośrednio z naturalnych źródeł bez użycia filtrów. 

12.06.2020
1 minutę czytania
Woda Kinga Pienińska

Charakter i skład wody Kinga Pienińska 

Czysta, górska i niskosodowa woda to trzy cechy trafnie ją charakteryzujące.  Cieszy się uznaniem, dzięki wyrazistemu i orzeźwiającemu smakowi, który zawdzięcza minerałom w niej zawartym. 

Wśród minerałów znajdziemy: wapń, magnez, sód, potas, a także aniony: wodorowęglanowy, siarczanowy, chlorkowy, fluorkowy. Ogólna suma składników mineralnych w Kindze Pienińskiej wynosi 537 mg/ l.  Kinga Pienińska kontynuuje 170 - letnią tradycję rozlewnictwa wód mineralnych regionu. 

Kinga Pienińska Sport

Dostępna jest  także Kinga Pienińska Sport to edycja specjalnie stworzona z myślą o osobach aktywnych fizycznie doceniających subtelny smak i orzeźwiające bąbelki. Kinga Pienińska dotrzyma kroku w każdych warunkach i zagwarantuje natychmiastowe ochłodzenie. 

Dzięki średniej mineralizacji oraz niskiej zawartości sodu można spożywać ją codziennie, bez względu na stan zdrowia czy wiek. Woda z Pienin otrzymała trzy złote gwiazdki Superior Taste Award 2019 oraz prestiżową nagrodę za wysoką jakość, oraz wyśmienity smak w  Międzynarodowym Instytucie Smaku i Jakości w Brukseli, która zrzesza Szefów Kuchni oraz Sommelierów z całej Europy. Twarzą Kingi Pienińskiej jest Anna Lewandowska polska sportsmenka, trener personalny, dietetyczka i osobowość medialna. 

Anna Lewandowska o wodzie Kinga Pienińska

"Woda, która towarzyszy mi na co dzień" - takim zdaniem Lewandowska podsumowała swój stosunek do wody z Pienin. Ta naturalna woda mineralna dostępna jest w kanale HoReCa oraz u wybranych partnerów sieci detalicznej. 

Zapraszamy do zamawiania wody w naszej firmie!


Podobne w kategorii

Słotwinka

Polska słynie z niezwykłych wód leczniczych które ma szczęście posiadać na swoich terenach. Jedną z nich jest naturalna woda lecznicza Słotwinka pochodząca ze ze źródła bijącego z głębi ziemi w Parku...
23.06.2022
Poprzedni artykuł Następny artykuł
« wstecz w górę