Aktualności

Kinga Pienińska

Kinga Pienińska

Kinga Pienińska to woda mineralna pochodząca z Pienin, a konkretnie ze źródeł znajdujących się w Pienińskim Parku Narodowym.

21.12.2021
1 minutę czytania
Kinga Pienińska

Smak tej wody jest określany jako wyrazisty, górski i orzeźwiający, za co otrzymała nawet w 2020 roku nagrodę Superior Taste Award. Kinga Pienińska jest wodą średniozmineralizowaną i niskonasyconą, w związku z czym może być pita przez wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. Dzięki zrównoważonej zawartości magnezu, wapnia oraz potasu, a także niskiej zawartości sodu, wpływa korzystnie na pracę serca, co potwierdza rekomendacja klinik kardiochirurgicznych. Dzięki szerokiej ofercie butelek każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Standardowe warianty dostępne są w typowych plastikowych butelkach o pojemnościach 0,5 i 1,5 litra, a wariant Kinga Pienińska Sport w butelce o pojemności 0,5 litra ze specjalnym dozownikiem, ułatwiającym picie wody w trakcie uprawiania sportu. Firma produkująca Kingę Pienińską istnieje na rynku już od ponad 100 lat, a jej powstanie jest związane z historią parku narodowego.


Podobne w kategorii

Słotwinka

Polska słynie z niezwykłych wód leczniczych które ma szczęście posiadać na swoich terenach. Jedną z nich jest naturalna woda lecznicza Słotwinka pochodząca ze ze źródła bijącego z głębi ziemi w Parku...
23.06.2022
Poprzedni artykuł Następny artykuł
« wstecz w górę