Aktualności

Słotwinka

Słotwinka

Polska słynie z niezwykłych wód leczniczych które ma szczęście posiadać na swoich terenach. Jedną z nich jest naturalna woda lecznicza Słotwinka pochodząca ze ze źródła bijącego z głębi ziemi w Parku Słotwińskim w Krynicy-Zdroju. Nazwa wody nawiązuje do dzielnicy uzdrowiska która niegdyś stanowiła odrębną wieś Słotwiny. Lokalna ludność kojarzyła to miejsce ze „słodkimi wodami” których smak zawdzięczały znacznej ilości magnezu.

23.06.2022
1 minutę czytania
Słotwinka

Woda ta ze względu na zawartość niezbędnych dla organizmu pierwiastków ma wiele właściwości leczniczych. Megnez łagodzi stany napięcia nerwowego i wpływa korzystnie na układ neurologiczny. Dzięki dużej zawartości wapnia wzmacnia układ kostny czym pomaga zapobiegać osteoporozie. Wpływa korzystnie na prawidłową krzepliwość krwi i uszczelnienie naczyń krwionośnych. Dzięki tym właściwościom szczególnie polecana jest rekonwalescentom po urazach, osobom starszym a także wszystkim czynnie uprawiającym aktywność fizyczną. Dzięki potasowi który znajduje się w jej składzie pomaga zachować wraz z magnezem prawidłową pracę serca i wpływa korzystnie na układ mięśniowy. Zawarty w niej lit ma zbawienne działanie na ogólne samopoczucie psychiczne i pomaga przeciwdziałać stanom depresyjnym. Słotwinka dzięki zawartości sodu odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego poziomu zasadowo-kwasowego organizmu. Z powodzeniem można stosować ją zewnętrznie w inhalacjach i płukankach przy schorzeniach górnych dróg oddechowych i nieżycie śluzówek.

Dawkowanie wody Słotwinka

Profilaktycznie: 3 do 4 szklanek dziennie lekko podgrzaną, na czczo i przed posiłkiem. Można spożywać zarówno lekko podgrzaną jak i o temperaturze takiej, jaką posiada na wypływie. Na godzinę przed piciem nie należy spożywać surowych owoców i jarzyn.

Osad w wodzie jest zjawiskiem naturalnym.

Skład wody Słotwinka

KATIONY:

Potas+14,18 
Sód+ 330,00 
Wapń++250,90 
Magnez++258,98 
Żelazo++0,06 
Li + 0,32

ANIONY:

Cl- 15,96 
SO4-- 3,88 
HCO3- 2995,98 
H2SiO2 19,63
HBO2 2,42 
O2 wolny 2200

Suma składników stałych zawartych w 1 litrze wody: 3931,22 mg

W naszej ofercie:

Pojemność 0,5l (butelka plastikowa) pakowana po 12 szt., karton z kranikiem pojemność 3l.

*Informacje dotyczące opisywanego produktu nie są poradą lekarską i przed użyciem w celach leczniczych proponujemy konsultację u specjalisty

Podobne w kategorii

Woda Józef

Polska słynie z niezwykłych wód leczniczych które ma szczęście posiadać na swoich terenach. Jedną z nich jest naturalna Woda Lecznicza Józef, . Wydobywana jest ze źródła zlokalizowanego ok. 120 m...
08.06.2022
Poprzedni artykuł Następny artykuł
« wstecz w górę