Aktualności

Woda Józef

Woda Józef

Polska słynie z niezwykłych wód leczniczych które ma szczęście posiadać na swoich terenach. Jedną z nich jest naturalna Woda Lecznicza Józef, . Wydobywana jest ze źródła zlokalizowanego ok. 120 m na wschód od Polany Janówki. Nazwa pochodzi od imienia doktora Józefa Marunowicza, zasłużonego obywatela miasta. Jest to woda mineralna swoista, 0,11 % szczawa, wodorowęglanowo-wapniowa.

08.06.2022
1 minutę czytania
Woda Józef

Szczególnie polecana jest w schorzeniach urologicznych, leczeniu chorób dróg moczowych i nerek. Wspomaga leczenie chorób reumatologicznych i osteoporozy. Skutecznie obniża poziom cukru we krwi a także „zły” cholesterol i kwas moczowy. Korzystnie wpływa na pracę układu trawiennego, wspomaga przemianę materii tym samym przeciwdziałając otyłości. Działa wspomagająco przy nadczynności tarczycy. Zewnętrznie można jej używać do inhalacji i płukanek w zanikowym nieżycie śluzówek a także paradontozie.

Należy pamiętać że jest to woda lecznicza i wskazane jest jej umiarkowane spożycie - najlepiej po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą (nie jest to neutralna woda źródlana).

Dawkowanie wody Józef

Profilaktycznie, ok. 500 – 700 ml, 3 razy dziennie na 30-45 minut przed posiłkiem. Wodę Józef należy pić powoli, małymi łykami, o temperaturze takiej jaką posiada na wypływie. Godzinę przed piciem nie spożywamy surowych owoców i warzyw.

Skład wody Józef

ANIONY:

Wodorowęglanowy …. 1311,9 mg/l

Chlorkowy ……………265,9 mg/l

Fluorki ………………..0,4 mg/l

KATIONY

Sodowy……………443,8 mg/l

Wapniowy ……….120,1 mg/l

Magnezowy………30,2 mg/l

Potasowy…………12,5 mg/l

W naszej ofercie:

Pojemność 0.5l (butelka plastikowa) pakowana po 12 szt., karton z kranikiem poj. 5l

*Informacje dotyczące opisywanego produktu nie są poradą lekarską i przed użyciem w celach leczniczych proponujemy konsultację u specjalisty.

 


Podobne w kategorii

Słotwinka

Polska słynie z niezwykłych wód leczniczych które ma szczęście posiadać na swoich terenach. Jedną z nich jest naturalna woda lecznicza Słotwinka pochodząca ze ze źródła bijącego z głębi ziemi w Parku...
23.06.2022
Poprzedni artykuł Następny artykuł
« wstecz w górę