Aktualności

Zuber

Zuber

Polska słynie z niezwykłych wód leczniczych które ma szczęście posiadać na swoich terenach. Jedną z nich jest woda lecznicza Zuber, będąca „królową wód leczniczych” w Polsce i unikalną na skalę światową. Jest ona najbardziej zmineralizowana woda lecznicza występująca na terenie naszego kraju.

12.09.2022
1 minutę czytania
Zuber

Suma jej składników mineralnych wynosi aż 23 977,10 mg/l . Wydobywana na terenie uzdrowiska Krynica Zdrój z czterech odwiertów (z których najgłębszy liczy 935m) w rejonie Góry Parkowej, od lat doceniana jest przez kuracjuszy. Doskonale wspomaga przemianę białkowo - tłuszczowo-węglowodanową organizmu oraz leczy wszelkie dolegliwości związane z przemianą materii. Ma udowodnione działanie przeciwzapalne i oczyszczające przewód pokarmowy. Wspomaga leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, wątroby i dróg żółciowych. Z powodzeniem zwalcza nadkwasotę, obniża poziom cukru i cholesterolu we krwi. Wskazaniem do picia wody leczniczej Zuber są problemy z układem pokarmowym min. zgaga ale także doskonale wspomaga leczenie miażdżycy. Działa korzystnie po nadmiernym spożyciu alkoholu.

Należy pamiętać że woda lecznicza Zuber jest produktem leczniczym i nie należy spożywać go bez ograniczeń jak w przypadku wody źródlanej.

Dawkowanie:

Dawkowanie wody leczniczej Zuber:
Trzy razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem, pół szklanki Zubera zmieszanego z połową szklanki wody mineralnej (lub woda Jana w przypadku cukrzyków). Godzinę przed piciem nie należy spożywać surowych owoców i warzyw.

Skład 

Skład mineralny Zuber - Naturalnej Wody Leczniczej (mg/l):

KATIONY:

  • Sodowy - 5994,00
  • Magnezowy - 234,90
  • Potasowy - 211,90
  • Litowy - 27,94
  • Wapniowy 27,35

ANIONY:

  • Wodorowęglanowy 16342,00 
  • Chlorkowy - 1001,00 
  • Siarczanowy - 54,78 
  • Bromkowy - 1,54 
  • Jodkowy - 1,16

W naszej ofercie:

Pojemność 0.5l (butelka plastikowa) pakowana po 12 szt., kartonik z kranikiem pojemność 3l.

 


Podobne w kategorii

ID'EAU

ID’EAU to wyjątkowa woda mineralna dla wymagających. Pochodzi z samo wypływowego źródła w miejscowości Borucin regionu ekologicznie czystego Niziny Śląskiej. Swoje złoże ma na głębokości 60m, czyli...
06.06.2022

EVIAN

Francuska woda mineralna EVIAN została doceniona pod kątem właściwości zdrowotnych już w 1878 roku przez Francuską Akademię Medyczną. Do dziś jest rekomendowana jako woda dla osób z poważnymi...
23.05.2022

Woda JAN

Polska słynie z niezwykłych wód leczniczych które ma szczęście posiadać na swoich terenach. Jedną z nich jest JAN hipoosmotyczna szczawa wodorowęglanowo - wapniowa z zawartością chlorków.
11.07.2022

Woda JAVA

Woda JAVA alkaliczna to woda o unikatowym pH wynoszącym 9,2. Jej źródło znajduje się w jednym z najczystszych zakątków Polski – w niewielkiej miejscowości Humniska na Pogórzu Dynowskim. JAVA woda...
25.07.2022
Poprzedni artykuł Następny artykuł
« wstecz w górę