Aktualności

Woda lecznicza Szczawa II

Woda lecznicza Szczawa II

Polska słynie z niezwykłych wód leczniczych które ma szczęście posiadać na swoich terenach. Jedną z nich jest woda lecznicza Szczawa II która posiada unikalne proporcje pierwiastków, które stanowią o jej właściwościach leczniczych .

16.08.2022
2 minuty czytania
Woda lecznicza Szczawa II

Wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne w całym przewodzie pokarmowym i drogach moczowych. Dzięki wysokiej zawartości takich pierwiastków jak: sód, jodek, chlorek, wodorowęglany i dwutlenek węgla ma korzystne działanie na wiele procesów ustrojowych w organizmie. Wspomaga pracę żołądka i trzustki, tarczycy, dwunastnicy a także dróg moczowych. Szczawa II polecana jest również w formie inhalacji w schorzeniach górnych dróg oddechowych i zatok wywołanych przez wirusy i bakterie, a także nieżytów wywołanych przez alergeny (szczególnie przy zalegającej wydzielinie). Idealnie nawilża śluzówki i drogi oddechowe, przez co może być stosowana profilaktycznie w klimatyzowanych i suchych pomieszczeniach jako nawilżacz (oczyszcza drogi oddechowe z zanieczyszczeń i alergenów). Szczawa II polecana jest również w stanach depresji i nadpobudliwości nerwowej dzięki zawartości litu który jest stabilizatorem nastroju (destresor). Pierwiastek ten jest niezbędny dla dobrego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego. Przywraca równowagę w organizmie a także korzystnie wpływa na pamięć i koncentrację. Szczawa II działa również korzystnie na przemianę materii i wspomaga metabolizm. Woda posiada świadectwo potwierdzające właściwości naturalnego surowca leczniczego.

Ważne! W związku z tym że jest to woda lecznicza nie należy stosować jej bez ograniczeń jak w przypadku wody mineralnej czy źródlanej. Ograniczeniami do stosowania Szczawy II jest nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, skłonności do obrzęków i nadwrażliwość na jod.

Stosowanie wewnętrzne: zaleca się stosowanie w kuracji pitnej w dwóch dawkach: pierwsza dawka 200 ml rozcieńczyć 100 ml wody niskozmineralizowanej (rano przed posiłkiem). Druga dawka 200 ml rozcieńczyć 100 ml wody niskozmineralizowanej, należy wypić wieczorem po ostatnim posiłku. Nie przekraczać dawki 400 ml wody leczniczej na dobę. Zaleca się picie wody wolno, małymi porcjami. 

Stosowanie zewnętrzne: inhalacje i płukanie - można stosować bez rozcieńczania do płukania jamy ustnej lub gardła. Czas trwania kuracji od 4 do 6 tygodni, w przypadku nawrotu lub w celach profilaktycznych ponowna kuracja po okresie jednego miesiąca.

 

SKŁAD:

ANIONY

  • Wodorowęglanowy HCO3 – 9196,0
  • Chlorkowy – 3267,00
  • Jodkowy J- 3.03
  • Siarczanowy SO4 2- 3,00

KATIONY

  • Sodowy Na- 5177,00
  • Magnezowy Mg2+ 222,70
  • Wapniowy Ca2” 98,20
  • Potasowy K+ 20,22
  • Litowy Li+ 14,53
  • Żelazowy Fe2+ 6,96

Składniki mineralne: 18038,60 mg/l.

W naszej ofercie:

Pojemność 0,33l (butelka plastikowa) pakowana po 12 szt.

 

*Informacje dotyczące opisywanego produktu nie są poradą lekarską i przed użyciem w celach leczniczych proponujemy konsultację u specjalisty


Podobne w kategorii

Jakiej wody używać do parzenia kawy?

Kawa, eliksir pobudzający zmysły i kultura spotkań, zyskuje swój wyjątkowy smak nie tylko dzięki doborowi ziaren, ale także dzięki jakości wody używanej do jej parzenia. Wybór odpowiedniej wody może...
22.04.2024

Wody siarkowe

Woda siarkowa od dawna cieszy się renomą jako naturalny środek leczniczy, przynoszący ulgę w różnych schorzeniach i dolegliwościach. Jej charakterystyczny zapach i bogactwo składników mineralnych...
09.04.2024
Poprzedni artykuł Następny artykuł
« wstecz w górę