Aktualności

Woda mineralna San Pellegrino

Woda mineralna San Pellegrino

Woda mineralna San Pellegrino to jeden ze sztandarowych włoskich produktów znanych na całym świecie. Jej początki sięgają już 1899 roku co czyni ją produktem o bogatej tradycji i historii. Wydobywana jest ze źródeł znajdujących się w Val Brembana w dzielnicy San Pellegrino Terme, u podnóża Alp włoskich w pobliżu Bergamo w Lombardii.

15.08.2022
1 minutę czytania
Woda mineralna San Pellegrino

Jest wodną naturalnie gazowaną (bez dodatku CO2) o neutralnym smaku i zapachu. Przez swoje właściwości rekomendowana jest przez Polskie i Międzynarodowe Stowarzyszenia Sommalierów do degustacji wykwintnych win. Poza tymi walorami, znane są jej dobroczynne właściwości lecznicze. Jest wodą termalną bogatą w składniki mineralne a ich suma wynosi 952 mg/l. Wspomaga pracę jelit, pobudza przemianę materii i ma właściwości moczopędne. Jest wyjątkowo orzeźwiająca między innymi dzięki delikatnym bąbelkom.

Jak przystało na wodę mineralną o wyjątkowym smaku i składzie jest ona w oferowana jako woda mineralna w butelkach szklanych. To dodatkowo czyni ją produktem o wysokiej jakości, a szkło nadaje jej elegancji i subtelności.

SKŁAD:

Wartości odżywcze (%)

Składniki mineralne (mg/L)

SO4 2-

445,0

HCO3-

239,0

Ca2+

179,0

Cl-

54,8

Mg2+

52,0

Na+

33,6

Suma składników mineralnych: 948 mg/L

 

 

W naszej ofercie:

Gazowana poj. 0.33l (woda mineralna w butelkach szklanych) pakowana po 6 szt. i 24 szt., pojemność 0.75l pakowana po 15 szt.


Podobne w kategorii

ID'EAU

ID’EAU to wyjątkowa woda mineralna dla wymagających. Pochodzi z samo wypływowego źródła w miejscowości Borucin regionu ekologicznie czystego Niziny Śląskiej. Swoje złoże ma na głębokości 60m, czyli...
06.06.2022
Poprzedni artykuł Następny artykuł
« wstecz w górę