Aktualności

Woda Franciszek

Woda Franciszek

Polska słynie z niezwykłych wód leczniczych które ma szczęście posiadać na swoich terenach. Jedną z nich jest FRANCISZEK 1,60% szczawa wodorowęglanowo – chlorkowo - sodowa, jodkowa, niskonasycona CO2 produkowana z ujęcia „W-14” w Wysowej-Zdroju.

14.07.2022
2 minuty czytania
Woda Franciszek

Główną cechą mineralnej wody leczniczej Franciszek jest jej hipertoniczność, dzięki czemu ulega przyspieszeniu przechodzenie treści pokarmowej z żołądka do dwunastnicy, oraz nasila się wydzielanie soków. Ze względu na swoje właściwości lecznicze, szczególnie polecana jest osobom cierpiącym na choroby wrzodowe, przewlekłe nieżyty żołądka i dwunastnicy, zgagę, schorzenia pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Wspomaga przemianę materii, przyśpiesza trawienie i pomaga w problemach związanych z zaparciami. Z powodzeniem można stosować ja do inhalacji w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Warto również wspomnieć że zaletą Franciszka jest łagodzenie przykrych następstw nadużycia alkoholu. Należy pamiętać że Franciszek jest wodą leczniczą a nie wodą mineralną którą można spożywać bez ograniczeń. Przeciwwskazaniem do spożycia tej leczniczej wody jest nadciśnienie tętnicze i choroby tarczycy.

Dawkowanie:

Jak każdy produkt leczniczy ważne jest odpowiednie dawkowanie. Najlepiej stosować miesięczną kurację pilną. O ile lekarz nie zaleci inaczej pić 2-3 razy dziennie, jednorazowo po 200 ml wody Franciszek zmieszanej w proporcji 1:1 z wodą Józef I bądź z wodą przegotowaną. Nie należy spożywać świeżych owoców na pół godziny przed piciem wody. Zaleca się miesięczną przerwę pomiędzy kuracjami. Kuracja pitna powyżej miesiąca wg wskazań lekarza.

SKŁAD:

Kationy mg/l:

  • Sodowy 4390,0
  • Wapniowy 198,3
  • Magnezowy 24,6
  • Potasowy 110,2
  • Litowy 6,9

Aniony mg/l:

  • Wodorowęglany 8481,5
  • Chlorki 2304,7
  • Bromki 11,2
  • Siarczany 11,2
  • Jodki 0,29

Ogólna zawartość rozpuszczonych składników 16030,0 mg/l. 

W naszej ofercie:

Pojemność 0.5l (butelka plastikowa), pakowany po 12 szt., karton poj. 5l – 1 szt.

 

*Informacje dotyczące opisywanego produktu nie są poradą lekarską i przed użyciem w celach leczniczych proponujemy konsultację u specjalisty.

 


Podobne w kategorii

ID'EAU

ID’EAU to wyjątkowa woda mineralna dla wymagających. Pochodzi z samo wypływowego źródła w miejscowości Borucin regionu ekologicznie czystego Niziny Śląskiej. Swoje złoże ma na głębokości 60m, czyli...
06.06.2022
Poprzedni artykuł Następny artykuł
« wstecz w górę