Aktualności

Woda ACQUA PANNA

Woda ACQUA PANNA

Woda ACQUA PANNA jest naturalną wodą mineralną alkaliczną niegazowaną pochodzącą z Włoch. Cechuje ją wysokie pH 8,2 co czyni ją wodą o niskim poziomie kwasowości i niewielkiej zawartości soli mineralnych.

31.08.2022
2 minuty czytania
Woda ACQUA PANNA

Zaliczana jest do wód klasy Premium oraz rekomendowana przez Międzynarodowe i Polskie Stowarzyszenie Sommelierów do degustacji wykwintnych win. Wydobywana ze źródła na wysokości 900 metrów npm. Niezależnie od pory roku, temperatura tej wody utrzymuje się w okolicach 10°C w środowisku naturalnym i też w tej temperaturze woda ta smakować będzie najlepiej.

Woda mineralna z historią

Woda ta była znana już od czasów starożytnych, gdzie przy jej źródle miała znajdować się jedyna droga łącząca północ i południe Imperium Rzymskiego. Acqua Panna zaistniała szerzej na kartach historii w XVI wieku  kiedy ród Medyceuszy zaczął sprowadzać ją do Florencji umieszczając w specjalnych, terakotowych pojemnikach. To właśnie temu rodowi woda zawdzięcza swoją dzisiejszą nazwę. Natomiast w sąsiedztwie źródła tejże wody została wybudowana siedziba wakacyjnego odpoczynku o nazwie Villa Panna. Otaczający willę teren, ponad 1300 hektarów, został objęty ścisłym rezerwatem i tak trwa niezmiennie do dzisiaj już od ponad 500 lat.

Sprzedawana jest wyłącznie w szklanych butelkach co czyni ją jeszcze zdrowszą i smaczniejszą. Poza walorami smakowymi pomaga odkwasić organizm i jest idealna dla ludzi stosujących dietę ubogą w sód. Jest odpowiednia dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Korzystnie wpływa na nasze zdrowie, gdyż posiada bardzo zrównoważone składniki mineralne, których nasz organizm potrzebuje na co dzień.

Wartości odżywcze (%)

Składniki mineralne (mg/L)

HCO3-……………………………………………

103,0

Ca2+……………………………………………

32,0

SO4 2- …………………………………………

22,7

Cl-…………………………………………………

9,0

SiO2………………………………………………

7,1

Mg2+………………………………………………

6,4

Na+…………………………………………………

6,7

NO3-………………………………………………

2,9

K+…………………………………………………

0,9

Suma składników mineralnych: 191 mg/l

 

W naszej ofercie (szkło)

Pojemność 0,25 l, pakowana po 12 i 24 szt.

Pojemność 0,75 l, pakowana po 15 szt.


Podobne w kategorii

Jakiej wody używać do parzenia kawy?

Kawa, eliksir pobudzający zmysły i kultura spotkań, zyskuje swój wyjątkowy smak nie tylko dzięki doborowi ziaren, ale także dzięki jakości wody używanej do jej parzenia. Wybór odpowiedniej wody może...
22.04.2024

Wody siarkowe

Woda siarkowa od dawna cieszy się renomą jako naturalny środek leczniczy, przynoszący ulgę w różnych schorzeniach i dolegliwościach. Jej charakterystyczny zapach i bogactwo składników mineralnych...
09.04.2024
Poprzedni artykuł Następny artykuł
« wstecz w górę