Aktualności

Woda ACQUA PANNA

Woda ACQUA PANNA

Woda ACQUA PANNA jest naturalną wodą mineralną alkaliczną niegazowaną pochodzącą z Włoch. Cechuje ją wysokie pH 8,2 co czyni ją wodą o niskim poziomie kwasowości i niewielkiej zawartości soli mineralnych.

31.08.2022
2 minuty czytania
Woda ACQUA PANNA

Zaliczana jest do wód klasy Premium oraz rekomendowana przez Międzynarodowe i Polskie Stowarzyszenie Sommelierów do degustacji wykwintnych win. Wydobywana ze źródła na wysokości 900 metrów npm. Niezależnie od pory roku, temperatura tej wody utrzymuje się w okolicach 10°C w środowisku naturalnym i też w tej temperaturze woda ta smakować będzie najlepiej.

Woda mineralna z historią

Woda ta była znana już od czasów starożytnych, gdzie przy jej źródle miała znajdować się jedyna droga łącząca północ i południe Imperium Rzymskiego. Acqua Panna zaistniała szerzej na kartach historii w XVI wieku  kiedy ród Medyceuszy zaczął sprowadzać ją do Florencji umieszczając w specjalnych, terakotowych pojemnikach. To właśnie temu rodowi woda zawdzięcza swoją dzisiejszą nazwę. Natomiast w sąsiedztwie źródła tejże wody została wybudowana siedziba wakacyjnego odpoczynku o nazwie Villa Panna. Otaczający willę teren, ponad 1300 hektarów, został objęty ścisłym rezerwatem i tak trwa niezmiennie do dzisiaj już od ponad 500 lat.

Sprzedawana jest wyłącznie w szklanych butelkach co czyni ją jeszcze zdrowszą i smaczniejszą. Poza walorami smakowymi pomaga odkwasić organizm i jest idealna dla ludzi stosujących dietę ubogą w sód. Jest odpowiednia dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Korzystnie wpływa na nasze zdrowie, gdyż posiada bardzo zrównoważone składniki mineralne, których nasz organizm potrzebuje na co dzień.

Wartości odżywcze (%)

Składniki mineralne (mg/L)

HCO3-……………………………………………

103,0

Ca2+……………………………………………

32,0

SO4 2- …………………………………………

22,7

Cl-…………………………………………………

9,0

SiO2………………………………………………

7,1

Mg2+………………………………………………

6,4

Na+…………………………………………………

6,7

NO3-………………………………………………

2,9

K+…………………………………………………

0,9

Suma składników mineralnych: 191 mg/l

 

W naszej ofercie (szkło)

Pojemność 0,25 l, pakowana po 12 i 24 szt.

Pojemność 0,75 l, pakowana po 15 szt.


Podobne w kategorii

ID'EAU

ID’EAU to wyjątkowa woda mineralna dla wymagających. Pochodzi z samo wypływowego źródła w miejscowości Borucin regionu ekologicznie czystego Niziny Śląskiej. Swoje złoże ma na głębokości 60m, czyli...
06.06.2022
Poprzedni artykuł Następny artykuł
« wstecz w górę