Aktualności

Woda JAN

Woda JAN

Polska słynie z niezwykłych wód leczniczych które ma szczęście posiadać na swoich terenach. Jedną z nich jest JAN hipoosmotyczna szczawa wodorowęglanowo - wapniowa z zawartością chlorków.

11.07.2022
2 minuty czytania
Woda JAN

 Pochodzi ze Zdroju Jana usytuowanego u podnóża północnej części Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju na Polanie Janówka. To właśnie tutaj w połowie XX w., pracownik kąpielowy Jan Bojanowski odkrył kilkanaście wypływów wód leczniczych, z których trzy ujęte zostały w Zdrój Jana dzięki staraniom dr. Henryka Ebersa.

Woda lecznicza JAN jest silnie moczopędna i idealnie sprawdza się w leczeniu kamicy nerkowej. Wypłukuje złogi, przeciwdziała zakażeniu dróg moczowych oraz nawrotowi kamicy. Stosowana jest z powodzeniem w leczeniu schorzeń nerek i dróg moczowych, a także miażdżycy i cukrzycy (najkorzystniej w połączeniu z wodą „Zuber”). Warto wspomnieć że  wydatnie obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Rozpuszczone w wodzie składniki mineralne podane do picia biorą udział w gospodarce wodno-elektrolitowej. Woda Jan uwalnia od kamieni nerkowych i zapobiega ich powstawaniu.

Urolodzy ustalili, że podawanie wody Jan wyraźnie potęguje wydalanie z moczem soli wapnia, fosforanów i magnezu, podstawowych budulców kamieni nerkowych. Skutecznie obniża poziom glukozy we krwi jednocześnie podnosząc poziomu potasu i wapnia w surowicy krwi.

Z powodzeniem wodę leczniczą JAN można stosować w inhalacjach i płukankach w takich schorzeniach jak przewlekłe nieżyty alergiczne górnych dróg oddechowych, zanikowy nieżyt śluzówek a nawet paradentozy.

Dawkowanie:

Profilaktycznie ok. 500 – 700 ml (w indywidualnych przypadkach więcej) 3 x dziennie, 30-45 minut przed posiłkiem. Należy pić powoli, małymi łykami, o temperaturze takiej jaką posiada na wypływie, gdyż jej ogrzanie może skutkować utratą wielu właściwości biochemicznych z powodu wytrącania się niektórych składników mineralnych.

SKŁAD:

ANIONY

  • Wodorowęglanowy - 329,50 
  • Chlorkowy - 51,50
  • Siarczanowy -39,75

KATIONY

  • Wapniowy - 103,30 
  • Magnezowy - 16,70 
  • Sodowy - 15,76
  • Potasowy - 1,60

Ogólna zawartość składników mineralnych: 587,70 mg/l

W naszej ofercie:

Pojemność 0.5l (butelka plastikowa) pakowana po 12 szt.,  poj. 1.5l (butelka plastikowa) pakowana po 6 szt.,  karton z kranikiem 3l – 1 szt.

*Informacje dotyczące opisywanego produktu nie są poradą lekarską i przed użyciem w celach leczniczych proponujemy konsultację u specjalisty.


Podobne w kategorii

ID'EAU

ID’EAU to wyjątkowa woda mineralna dla wymagających. Pochodzi z samo wypływowego źródła w miejscowości Borucin regionu ekologicznie czystego Niziny Śląskiej. Swoje złoże ma na głębokości 60m, czyli...
06.06.2022

EVIAN

Francuska woda mineralna EVIAN została doceniona pod kątem właściwości zdrowotnych już w 1878 roku przez Francuską Akademię Medyczną. Do dziś jest rekomendowana jako woda dla osób z poważnymi...
23.05.2022

Woda JAVA

Woda JAVA alkaliczna to woda o unikatowym pH wynoszącym 9,2. Jej źródło znajduje się w jednym z najczystszych zakątków Polski – w niewielkiej miejscowości Humniska na Pogórzu Dynowskim. JAVA woda...
25.07.2022

Nałęczowianka

Uzdrowisko Nałęczów znajduje się na terenie Wyżyny Lubelskiej. To w tym pięknym miejscu wydobywana jest naturalna woda mineralna Nałęczowianka. Zanim jednak trafi na nasze stoły nasyca się minerałami...
09.08.2022
Poprzedni artykuł Następny artykuł
« wstecz w górę