Oferta Wody mineralne Muszynianka

Muszynianka

Naturalna woda mineralna

To naturalna woda mineralna rozlewana w Uzdrowisku Muszyna z odwiertów zlokalizowanych na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego.
Jest wodą alkaliczną, wysokozmineralizowaną, magnezowo-wapniową o przyjemnym smaku.

Muszynianka - skład

Muszynianka zawiera składniki mineralne niezbędne dla podstawowych funkcji organizmu człowieka: magnez, wapń, potas, sód, żelazo, mangan, fluorki, chlorki oraz składniki pożądane ze względów odżywczych tj. wodorowęglany i siarczany. 

Woda wysoko mineralizowana Muszynianka

Ogólna zawartość rozpuszczalnych składników 1920,1 mg/l.

Naturalną wodę mineralną „Muszyniankę” wydobywa się w malowniczej Muszynie i jej okolicach, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Woda ta cechuje się neutralnym, a zarazem orzeźwiającym smakiem, który gasi pragnienie nie tylko w upalne dni. 

Muszynianka - skład

Główne składniki mineralne Muszynianki to kationy: magnezowy, wapniowy, sodowy i potasowy oraz aniony: wodorowęglanowy, siarczanowy, chlorkowy i fluorkowy. Cennym składnikiem zdrowotnym obecnym w wodzie jest również kwas metakrzemowy, poprawiający poziom nawodnienia organizmu oraz odpowiedzialny za prawidłową elastyczność skóry. 

Dostępne są dwa warianty Muszynianki, różniące się nasyceniem dwutlenkiem węgla. Wodę można zakupić w butelkach 1 l oraz 1,5 l, a także w opakowaniach zbiorczych po 6 sztuk. Dostępna jest również wersja Premium — woda w szkle, zarówno o niskim, jak i wysokim nasyceniu dwutlenkiem węgla w butelkach  o pojemności 0,3 i 0,7 l. 

Muszynianka - historia

Odwiertu pierwszych źródeł Mineralnych w Muszynie dokonano w 1932 roku. Działalność uzdrowiska po okupacji wznowiono dopiero w 1958 roku. Butelkowanie wody mineralnej w spółdzielni na dużą skalę rozpoczęło się w latach 90. XX wieku.

Muszynianka

Kationy:  
magnezowy Mg2+ 131,7 
wapniowy Ca2+ 220,0
sodowy Na+ 59,0
potasowy K+ 6,5 
Aniony:  
wodorowęglanowy HCO-3 1477,0
siarczanowy S02-4 26,0
chlorkowy Cl- 8,9 
« wstecz w górę